Suvi 2017aprill 7, 2017

Esimene mikrotsükkel järgmise Ironmani ettevalmistusest on tehtud ning aeg  hooaja teise kolmandiku võistlused ja eesmärgid paberile panna.

Olen valinud välja järgmised kaks võistlust. Esimene neist on 04.06.2017.a. toimuv 70.3 Victoria Kanadas ja teine on juba tuttav ja turvaline 09.07.2017.a. Ironman Frankfurt.

Kõigepealt siis 70.3 distants Kanadas. Saaks ka lähemal, kui Põhja-Ameerika läänekallas, kuid ajaliselt (5 nädalat enne Frankfurti) on just see kõige sobivam. Teen võistluse, lendan koju ja saan veel 10 päeva tugevalt treenida enne kui koormuse langetamiseks hõredasse õhku sõidan(Font-Romeu treeningkeskus). Kavatsen korrata eelmise aasta valemit, mis kõigil kolmel korral toiminud. Tugevad treeningud merepinnal, taastumine keskmäestikus ning 3 päeva enne võistlust sõidan Frankfurti. Tean selle plaani plusse (toimiv keskmäestikutreening) ja miinuseid (pikk reis ja raske kohamine vahetult enne starti). Kandas võistlemise teeb lihtsamaks fakt, et saab abi oma USA sõpradelt, kes elavad Seattles. Nii kui ma oma sabakondi seal maha toetan, siis järgmisest hetkest ma enam mõtlema ei pea. Kõik on ära korraldatud, nii Victoriasse reisimine (u 2,5h autoga ja 2h praamiga),  kui ka elamine koha peal. Seega minu jaoks win/win variant! Saan panna pea maha ja keskenduda võistlusele! (veel …)

Julge hundi rind on haavleid täis…..märts 11, 2017

Ironman Uus-Meremaa on erliline võistlus. Eelmine aasta hääletati ta parimaks Ironmaniks kogu maailmas. Taupo on väikelinn, kus elab u 20 000 inimest (turismi kõrghooajal kuni 60 000). Võistluse ajaks võetakse ennast kokku ja korraldatakse selline võislus, et vähe pole. Näiteks suudetakse kokku saada pea 2000 vabatahtliku. Raske on end sellisest üritusest mitte puudutada lasta. Loomulikult on minu jaoks see side tugevam. Minu ainuke Ironmani võit. Nii nagu ma olen juba öelnud, et kui see isegi jääb ainukeseks, on see minu jaoks eriline.

Võistluseelsetel päevadel üllatas mind, kuidas nii kohalik kui rahvusvaheline meedia unustas Cameroni kõrval rääkida ka teistest sportlastest, eriti Marinost.  (veel …)

Taupo vol 4veebruar 27, 2017

Kuna see on 20. aasta triatlonis ja olen varemgi selliseid blogipostitusi kirjutanud, siis tahes tahtmata tekib mõte, et need on suuresti ebahuvitavad. Otsustasin ennast siiski kokku võtta ja vähemalt paari reaga kirja panna, kuidas minu ettevalmistus läinud on.

(veel …)

Toetajad / supporters

  • Partnerid / partners