Ettevalmistusega täppi, teostusega puusseoktoober 21, 2014

IMG_3110

Selle maagilise võistluse juures ei saa ma kuidagi kõike täiuslikuks. Ja seda ühte täiuslikku starti Kailiua-Konas ma taga ajan. Mind ei huvita koht, mind huvitab tulemus ja eneseteostus. See eesmärk tundub samasugune nagu üritaks Waikoloa lähedal laavaväljal elavaid kitsi püüda. Kaugelt vaadates poleks nagu probleemi neid habemega elukaid kinni püüda, aga mööda konarlikku laavat ronima hakates muutub eesmärk korraga väga raskesti kättesaadavaks. Ning kui ette ei vaata, müksab see must sarviline tüüp mind hoopis tagumikku. Esimene aasta läksin peale täiesti külmalt ning võistlus õnnestus hästi. Teine aasta tegin nii kõva ettevalmistuse, et võistluseks ei jäänud enam midagi. Kolmas aasta võtsin oma füüsilisest seisust maksimumi. Neljas aasta…… (more…)


Enne starti…oktoober 7, 2014

Foto: Helgor Markov

Foto: Helgor Markov

Tere kõigile.

Lubatud sissekanne videona.

Tervitades,

Marko

IMG_1304


Lanzarote 70.3september 21, 2014

Mõtlesin, et eilne võistlus Lanzarote 70.3 võistlusel vajab natukene rohkem lahti kirjutamist kui tulemuste rida internetis seda suudab.

24h peale võistlust valdavad mind kahetised tunded. Kõigepealt siis positiivsed. Kokkuvõtvalt ja ennetavalt võib öelda, et täitsin kõik eesmärgid, mida ma sellele võistlusele seadsin. Ja siis negatiivsed. Natukene üle minuti jäi puudu poodiumist. Aga kõigest siis lähemalt.

Juba ettevalmistuse alguses Jüriga asju arutades andsin mõista, et soovin korra enne Hawaii Ironmani veel ennast stardijoonele seada. Võistluskalendrit, planeeritavaid treeningtsükleid ja võimalusi vaadates jäi sõelale kaks varianti. Kas teha seda 5 nädalat enne Iromani võistlust või 3 nädalat. Peamine põhjus, miks me Lanzarote 70.3 peale läksime oli see, et nii sain ühendada pikema treeninglaagri ja võistluse ilma, et peaks sellele lisa energiat ja raha kulutama. Mõtlesin veel võimalusele teha kogu ettevalmistus USA-s ja võistelda kas Princtonis või Conzumelis aga see ei tundunud mõistlik. Perest eemalolek oleks läinud samuti talumatult pikaks. Seega pikk jutt lühidalt kokku võttes siis võistlusnädalal tegin ikka veel üsna normaalselt trenni Hawaii suunitlusega. Nädal algas suure väsimusega. Teisipäeval helistasin keset rattatreeningut Jürile ja kurtsin, et ei saa tema etteantud plaaniga hakkama. Sain uued korraldused, sõitsin sisse ühte teeäärsesse Pasteleriasse (ei müüda pastlaid vaid saia) sõin kere gluteenirikast toitu täis, jõin Coca-Cola peale, ja panin siis viimased lõigud rahuldavalt. See oligi nädala madalaim punkt, edasi läks vaikselt aga kindlalt paremuse poole. Reedeks olin veendunud, et suudan teha hea võistluse. Stardijoonel oli kahte sorti mehi. Ühed, kes samamoodi valmistuvad Hawaii Ironmaniks (Del Corral, Zeebroek, Gulliaume ja mina) ja teised kes tulid 70.3 distantsi ettevalmistusega…nagu nt võitja Will Clark.

Võistlus toimus Club La Santa hoovis. Ujusime tehislaguunis, kus muidu õpetatakse puhkajatele veespordi alasid (windsurfing, SUP jne). Veekogu on nii madal, et terve võistlusraja piires võib jalad põhja panna. Kui muidugi on soovi sooja muda oma varvaste vahel tunda. Mulle tuletab selline situatsioon ikka meelde, kuidas ma suviti vanatädi juures maal kanas..a sisse kogemata astusin….Start anti veest ning peale ühte valestarti saime ilusti minema. Juba 20m peale starti kabistas keegi minu varbaid. See mulle väga ei meeldi ning hakkasin natukene tugevamalt jalgu lööma. Mingit erilist vesilennuki tunnet seekord ei tekkinud. Pigem pingviini oma, et aeg ajalt sain kere veest välja kuid enamus aja istusin kaelani sees. Kuigi lõpetasin ujumise esimesena ei suutnud ma punti harvendada ning ratta alguses oli 6 meest koos. Juba esimestest kilomeetritest oli mõnel mehel soov teha võistlusest ITU MK etapp, kus sõidetakse tuules. Kohtunik jõudis pundi juurde alles 20km hiljem (meedia oli aga pundiga juba esimesest kurvist peale) ja kuna see hollandi poiss oli ilmselt nurgataga seeni nuusutanud ja ta taju polnud päris adekvaatne siis ta oma karistuse ka kätte sai. Ilmselt lootis ta oma ilusate lokkidega, mis kiivri alt välja lehvisid kohtuniku ära võluda, kuid see vist ei õnnestunud. Mina sõitsin ratast nagu Jo-jo. Selline paksu nööriga ja aeglaselt liikuv. Kui peale 12km läbimist Romain esimest korda tempot tõstis  ja ülejäänud 4 meest kaasa üritasin minna siis mina seda ei teinud. 23. km-il esimese tõusu otsas kaotasin 1,5min. Nutune. Aga mind väga ei häirinud ning järgmise 20km-ga võistin selle vahe tagasi. Tabayesco tõusu (üks tuntumaid tõuse oma rattavormi testimiseks) alguseks oli Romain korraliku edu sisse sõitnud ja mina pundis tagasi. Aga siis hakkasid mehed jälle väntama. Võimsuse numbreid vaadates oli selge, et ma kaasa minna ei jõua. Enamuse selles 28.45 väldanud tõusu ronimisest sõitsin üksinda kuni viimasel 500m tuli tagant vene kummist kirve moodi ujuv Victor del Corral. Sain laskumisel tal sabast kinni, sest raskemad asjad kukuvad ikka kiiremini alla. Edasi tegime koos tempot ning ratta lõpuks olime vahe pundiga saanud minuti kanti ja Romain oli 5,5min ees. Jooksus oli vaja läbida 3*7km ring või siis 3,5km edasi/tagasi, nii et kogu võistlus oli hästi jälgitav. Esimesel ringil panid kõik nii plagama nagu oleks neil kuhugi väga kiire. Neile ilmselt ei olnud öeldud, et fininshis jagub süüa ja juua ka neile, kellel võtab 7h selle võsitluse läbimine. Seljataga olevatel meestel oli ka tõsine soov mulle järgi jõuda. Nende õnnetuseks ei teanud nad midagi sellest, et ma plaanisin joosta tõusva treeningjooksu. Ja seda ma tegingi. Ainult, et see tõus jäi na mannetuks, et lõpuks jäi 2 meest ca minuti kaugusele. Jooksin siiski ajaliselt ühtlase jooksu ning olin sellega päris rahul.

On päris lahe peale võistluse lõppu kulistada alla 4 topsi spordijooki ja siis minna oma tuppa valgujooki segama. 15min peale lõpetamist olin juba jõusaalis rattatrenazööri otsas jalga pehmeks väntamas ja andsin samas Jürile aru.

Nüüd siis tegelen aktiivselt saarelt saarele hüppamisega. Sihtkohta jõuan kohaliku aja järgi esmaspäeva õhtul kui kõik lennud väljuvad õigeaegselt.

Kirjutamiseni

Marko


Toetajad / supporters

  • Partnerid / partners