4.kordseptember 9, 2014

On käes tipptriatleetide iga aastane Eestist lahkumise kuu. Tuleb minna kohta, kus Eestis sellel suvel külas käinud kuumalaine soojus on igapäevane. Lisaks veel mõnusalt mittejahutav tuul ning tugevam lagipähe paistev päike. Kõike seda, et olla natukenegi valmis selleks, mis ootab ees Hawaiil, Big Islandil.   IMG_3671 Sellel aastal kvalifitseerusin neljandat korda Hawaii Ironmanile. Kuna proffide kvalifikatsioon oli päris raske juba sellel aastal, ja järgmisest aastast vähendatakse meesproffide arvu veelgi, siis on see märkimist väärt asi. Kuigi võib ju küsida, et kuna auhinnaraha jätkub vaid esimesele 10-nele ja KPR punkte antakse lõdva randmega kuni 13. kohani, siis miks peaks üldse Hawaii Ironmani starti pürgima? Ei oska teiste eest vastata, kuid mina asun võistlusesse selleks, et võtta mõõtu maailma parematega, kes kõik üheks võistluseks kokku tulevad. Hooaja vältel on küll tugevama koosseisuga võistlusi, kuid sellist trialoni staaride paraadi kohtab ainult Hawaii Ironmani stardis. Esimene aasta (2011), kui ma starti sain, siis olin lihtsalt selle üle nii õnnelik, et võistlus tuli iseenesest hästi välja. Kõik oli kuidagi loomulik. Teisel aastal tegin põhjaliku ettevalmistuse keskmägedes ja küpsetasin oma keha ennem üle kui starti jõudsin. Kolmandal korral seadsin endale füüsilised piirid ettevalmistusperioodil haiguste läbipõdemisega. Neljas kord läheb õnneks!?  (more…)


Kui minna üle enda piiri…juuni 30, 2014

Kui tugev vaim murrab keha……ilmselt peaks sellega vist juba harjuma kuna vanust on juba 35 täis tiksunud.

8.12.57, see oli mu eile lõpetatud Ironman Austria lõpuaeg. Andsin endale öö rahunemiseks ning nüüd kirjutan, et mis siis toimus. (more…)


Jaanipäevaksjuuni 23, 2014

Foto: Kert Olle

Foto: Kert Olle

Kuidas saada minema vihmasest Eestist? Väga lihtne, tuleb ennast nädal enne Austria IM-i ära lennata, et jõuda vihmasesse Austriasse.

Viimasest sissekandest on pikk pikk aeg möödas, kuid vahepeal ei ole samas suurt midagi toimunud. Olen ennast läbi närinud ennast järjekordsest Ironmani 12 nädalasest ettevalmistusest ning alustan viimase lihvi andmist homme (teisipäeval) Klagenfurtis. (more…)


Toetajad / supporters

  • Partnerid / partners