Eesti triatleediddetsember 14, 2010

Raimo Raudsepp (sõpradele Kilu)

Pikkus: 189cm

Kaal: 70kg

Mis aastal alustasid triatloniga: 2002.a.

Parimad tulemused:Ironman Wisconsin 2009 3.koht, Ironman Hawaii 2010 64.koht, IM Australia 2008 9.koht, IM Florida 2006 13.koht, IM Lanzarote 2006 25.koht, Mergozzo triathlon 2007 7.koht, UK 70,3 2005 16.koht,  Sõjaväe MM 16.koht 2006, 6xEesti Meister triatlonis 2005-2007, Eesti Meister duatlonis 2004

Eesmärgid: lähim eesmärk on kvalifitseerumine Hawaii Ironman’le (eesmärk täidetud)

Hea lause enda iseloomustamiseks: Müstiline Vana…

Hüüdnimi: Kilu:

Raimo on treeninud koos Eesti koondisega alates 2005 aasta talvest, kui ta koos meiega Hispaania laagrisse tuli. Sellest autosõidust Hispaaniasse on pärit ja tema nimi, sest nii õhukest meest on kerge autosse paigutada. Samast suvest peale on ta koduses triatlonikonkurentsis platsi puhtaks teinud. Aastatel 2005-2007 võitis ta Eesti MV nii olümpiadistantsil kui ka ½ Ironmanis. Raimo kõige norgem külg on tema tervis. Kui see peaks vastu Ironmani treeninguid siis võiks öelda, et tee tippu on kiire! Tema Ironmani tulemused on järjest ülespoole rühkinud ning oodata on järgmiseid pikki samme!

Ujumine: Huvitav fakt on see, et mina müüsin Raimole oma esimese normaalse kalipso, millega Raimo siis paar aastat veel ujus. Üldiselt on ebanormaalne, et nii väikse rasvaprotsendiga inimene üldse vee peal seisab. Raimo õppis ujumise väga kiiresti selgeks. Andke talle kalipso selga ja pange soolasesse vette ujuma ja ta näitab kui kiiresti ta tegelikult ujuda suudab. (vihje, Ironman Australia 2007, ujumisaeg oli 49 minuti juures)

Ratas: Suurimaks mõistatuseks Raimo juures on see, et kuidas annab nii peenikese jalaga nii kiiresti ratast sõita. Uskumatu, aga ta liigub väga kiiresti. 2007 Valga EK etapil oli mehe keskmiseks kiiruseks 20km peale üle 42km/h. Kuna Kilu on nii õhuke mees, siis tuul peab kaks korda puhuma, ennem kui pihta saab.

Jooks: Kui Raimo sadulast maha hüppab siis ta ka kohe plagama paneb. Lihtsurelikud kasutavad rattasõiduks ja jooksuks samu lihaseid. Raimo puhul asi ei kehti. Ta hakkab pöialt tippima mitte ei kasuta jooksuks rattast väsinud reielihast. Naturaalne jooksja, kelle sammus ei näinud puudusi ka Sven Andresoo. Mulle on Sven juba pikemat aega püüdnud õpetada jooksmist, kuid ma ei pole veel seda selgeks saanud.

Kirill Kotšegarov

Pikkus:191cm

Kaal:80kg

Alustasin  triatloniga 2004 a.

Tulemused: Pühajärve triatlon 1. koht, Ironman Florida 2009.a. 1. koht, Ironman Saint Geroge 4. koht, EMV 1/2 Ironman 1. koht, Home de Ferro Hispaania MV pikkal distantsil 2. koht

Eesmärgid: Kvalifitseerumine Hawaii Ironmanile (juba täidetud)

Midagi endast: Peale eksameid pea ei lõika enam 🙂

Hüüdnimi: Koger

2009.a. oli Kirilli jaoks lõpliku maailma parimate sekka läbilöömise aasta. Võit Pühajärve triatlonil ning oma esimesel Ironmanil Floridas. Niimoodi kohe võidu ja Eesti rekordi koju toomine tõstsid ta ka sellel aastal parimaks triatleediks. Kahjuks 2010.a. hooaeg nii edukaks ei kujunenud. Kui 2009.a. õnnestus tal Eesti MV mind alistada siis 2010.a. jäi sellest saavutusest natukene puudu. Hea töövõime ja siiani vastu pidanud tervis annavad talle võimaluse ennast triatlonis realiseerida ka edaspidi.

Ujumine: Kirill pole kahjuks nii hea ujuja, et keskenduda olümpiadistantsile. Ta on küll viimase aasta jooksul ujumises edasi arenenud, kuid sellest jääb natukene väheseks. Kuigi ta võib ka vastupidist tõestada. 2008 aasta Eeeti MV oli ta minust ujumise järgselt maas ainult minuti. See oli kõva üllatus. Kirill on ujumise taustaga, kuid kahjuks ei tähenda rinnuliujumise oskus triatlonis eriti palju…..

Ratas: Mulle tundub, et ratas ja rattaga seotud asjad on Kirillile suhtleliselt selged. Kui on vaja 10 min eraldistardilenks tavalise oinasarve vastu vahetada on asi tehtud. Kui on vaja rattal asendit kohendada, saab ta sellega hakkama. Lõpetuseks muidugi see, et ta on kiire. 2008.a. Eestikatel on mulle olulistest eesmärkidest üks: mitte kaotada Kirillile rattas. Eesmärk, mida ma täita ei suutnud. Mis seal ikka öelda, mootoratas, kes teab kuidas need käigud ja hammasrattad tema sees käivad. Trennis sõidab Kirill ilma spidomeetrita. Kiirus treeningutel on umbes 3km/h kiirem kui treeninggrupis on ka Kirill.

Jooks: Kirilli puuduseks lühemalt distantsil on see, et ta jalad lihtsalt ei liigu teatud piirist kiiremini. Ta suudab küll joosta 1km 3.00 ümber, kuid kiiremaks on raskem saada. Samas suudab ta teatud tempot pikalt hoida. Võiks öelda, et ideaalne poolpika/täispika tüüp. Oma esimesel Ironmanil jooksis mees kohe alla 3h ning potentsiaali on ka kiiremaks jooksuks!

Aleksandr “Sass” Latin

Pikkus: 190 cm

Kaal: 76-83 kg

Mis aastal alustasid triatloniga: 2005

Parimad tulemused: Euroopa MV U23 2008  9. koht, Lorient MK 2008  29. koht, Eesti MV 2008 4. koht. CISM India 2007 16. koht, CISM Eesti 15.koht.

Eesmärgid: London 2012 OM,  EMV ja MM top 5.

Hea lause enda iseloomustamiseks:  Magamine on väga oluline tegevus!

Sass on kõige uuem mees meie triatlonieliidis. Ta on tegelenud tõsiselt alaga alles 5 aastat ning sellega juba üsna mõndagi saavutanud. Viimastel aastatel olen Sassiga päris palju koos treeninud. Ta on treeningutel alati rõõmsa tujuga ja annab minna kuni “kangi saab”. Siis on ta nõus sama rõõmsalt magama ning seda igal ajal ja igas kohas. Tal on eriline võime ennast igas trennis täiesti tühjaks pigistada. Teine tore omadus on Sassil nn „panemine”. Kui trennis on vaja kuhugi poole kiiresti jooksu panna siis tuleb Sassile ainult suund kätte näidata ja siis täiega järgi liduda.

Ujumine: Sass on nagu minagi ujumise põhjaga, kuid praeguse seisuga peab ta enda sulistamisoskust natukene parandama. See nõuab ainult rohkem kilomeetreid basseinis ning natukene tööd jõusaalis. Usun, et Sass on võimeline ilusti MK karusesslis hakkama saama, mida ta juba esimese võistlusega ka tõestas. Vähemalt ujumise algkiirendus on tal kindlasti olemas ning selleks, et pundist välja ujuda on see äärmiselt oluline.

Ratas: Sass on päris peenikese jalaga. Mitte nii kribu nagu Kilu kuid siiski. 2009.a. Eesti MV tõestas ta ühte asja. Temast on saanud rattur. Kui enne seda võistlust võis veel keegi mõelda sellele, et sõidame Sassil eest ära ja tõmbame sellega koti pähe siis eestikatel ei suutnud seda isegi meie oma rattamopeed Kirill Kotšegarov. Samas on Sassil veel palju õppida ning arenemisruumi puudust pole ka ette näha.

Jooks: põhimõtteliselt kehtib siin juba esimeses lõigus mainitu. Koos kiireid lõike joostes vaatan esimestel lõikudel pea alati Sassi tagatulesid. Vahest olen jõudnud talle enne lõigu lõppu järgi. Alates 2009.a. ma ei jõua enam talle järgi, sest Sass on liiga kiireks muutunud. Vastupidavus ei ole Sassil veel kõige parem, kuid see tuleb aastatega.

Kommentaarid: 4

  1. Uskumatud tüübid olete lihtsalt kõik! Edu Teile edaspidiseks!

  2. Pingback: URL

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Toetajad / supporters

  • Partnerid / partners