4.kordSeptember 9, 2014

On käes tipptriatleetide iga aastane Eestist lahkumise kuu. Tuleb minna kohta, kus Eestis sellel suvel külas käinud kuumalaine soojus on igapäevane. Lisaks veel mõnusalt mittejahutav tuul ning tugevam lagipähe paistev päike. Kõike seda, et olla natukenegi valmis selleks, mis ootab ees Hawaiil, Big Islandil.   IMG_3671 Sellel aastal kvalifitseerusin neljandat korda Hawaii Ironmanile. Kuna proffide kvalifikatsioon oli päris raske juba sellel aastal, ja järgmisest aastast vähendatakse meesproffide arvu veelgi, siis on see märkimist väärt asi. Kuigi võib ju küsida, et kuna auhinnaraha jätkub vaid esimesele 10-nele ja KPR punkte antakse lõdva randmega kuni 13. kohani, siis miks peaks üldse Hawaii Ironmani starti pürgima? Ei oska teiste eest vastata, kuid mina asun võistlusesse selleks, et võtta mõõtu maailma parematega, kes kõik üheks võistluseks kokku tulevad. Hooaja vältel on küll tugevama koosseisuga võistlusi, kuid sellist trialoni staaride paraadi kohtab ainult Hawaii Ironmani stardis. Esimene aasta (2011), kui ma starti sain, siis olin lihtsalt selle üle nii õnnelik, et võistlus tuli iseenesest hästi välja. Kõik oli kuidagi loomulik. Teisel aastal tegin põhjaliku ettevalmistuse keskmägedes ja küpsetasin oma keha ennem üle kui starti jõudsin. Kolmandal korral seadsin endale füüsilised piirid ettevalmistusperioodil haiguste läbipõdemisega. Neljas kord läheb õnneks!?  Sellel aastal teen nendest neljast aastast kõige põhjalikuma ettevalmistuse. Kõigepealt siis eelpool mainitud Eestist ära liikumine enne kui ilmad vesiseks läksid. 3 nädalat olen nautinud kuiva, sooja ja tuulist ilma Lanzarotel. Seekord on peatuspaigaks iga sportlase unistuste treeningkeskus Club La Santa. Tänu heale tuttavale sain tavahinnast soodsama pakkumise hotellitoale ning söögivalmistamise oleme võtnud enda peale. Võtan lühidalt kokku Lanzarote eelised ja põhjused, miks ikkagi siin olen. Sest maailm on avatud ja on teisigi suurepärased kohti harjutamiseks.

  1. Kõik asjad on treeningkeskuses koos: ujula, jõusaal, staadion jne
  2. Lanzarotel, küll 30km eemal Costa Tequise-s, elab väga hea massöör/kiropraktik Miguel Angel
  3. Rattaasendi sättimine Benjamin Price-ga. Enne Uus-Meremaad tõi ta mu lootusetust seisust välja. Nüüd arendame 5 nädala jooksul väiksemate muudatustega asendit edasi.
  4. Tuule ja kliimaolud on Suurel Saarel (Big Island, Hawaii) valitsevale ilmale üsna lähedased
  5. 20.09 on siin samas Club La Santa õuel Lanzarote 70.3 võistlus
  6. Euroopa siseselt on perekonda lihtsam endaga kaasa võtta (pere oli siin 3. nädalat)

IMG_1149 Kõige suuremaks miinuseks on ilmselt saarelt saarele lendamine. Lanzarote pole just nn äripunkt seega lennureiside korraldajad ei arvesta sellega, et siit võiks nii minema saada, et õhtuks jõuaks Ameerika mandrile. Kuid ei ole halba ilma heata. Saarte (Lanza ja Big Islandi) vahele jääb täpselt Londoni asula, kus saan sõbra juures öömaja. Seega on peavari ning korralik õhtusöök koos hea seltskonnaga kindlustatud. Kuna vanust tuleb pidevalt juurde siis ei saa enam ära kinkida kellegile ühtegi eelist Hawaii stardis. Sellel aastal investeerisin ja investeerin veelgi marginaalseid võite pakkuvatesse pisidetailidesse. Näiteks Ceramicspeed laagrid rattale jne. Kui enamus maailma tipust kasutab neid nippe siis miks peaksin ma andma meestele niisama 10-15w edu? Esimesed kaks koormusnädalat läksid natukene üle kivide ka kändude. Saare oludega kohanemine võttis esimesel nädalal oma ning teisel nädalal kimbutas tervis natukene. Kuid treeningud said tehtud, isegi hästi tehtud. Peale praegu lõppevat puhkenädalat ootab ees veel 10 päeva raskeid treeninguid, 2 päeva kergemalt ja siis juba Lanzarote 70.3 võistlus ühena spetsettevalmistuse treeningutest. Mul ei ole selle võistluse osas muid ambitstioone kui, et suuta teha korralik pingutus. On läinud liiga kaua aega mööda Austria Ironmani stardist ning üks võistluspingutus kulub enne Hawaiid ära. Osalesin suvel peale Austria võistlust mitmel eraldistardi võistlusel ning võistkonna osana ka Trismile triatlonil aga see pole päris see. IMG_1169Samal ajal kui perekond kodumaale lahkub saabub mind ja ennast piitsutama Aleksander Latin. Temaga olen ma palju kordi teinud koos treeninguid ning ma usun, et ka sellel korral saame üksteist aidata! Kõike seda saan ma teha aga tänu sellele, et minu toetajate arv “Kona 2014” projektis suurenes ning mõned olemasolevad toetajad tõstsid panust. Suur tänu. Hindan seda väga ning omalt poolt pingutan igal treeningul maksimaalselt. Kirjutamiseni! PS. Kuulates Mark Alleni intervjuud Babbittville raadiost, milles ta rääkis Ironmanist ning sportlastest jäi kõrvu üks lause. Et T. Odonnel peab õppima olema mitte nii hea inimene, vähemalt 8h (1 ironmani võistlus) korraga. Kuna see kummitama juba jäi siis hakkasin enda jaoks lahendusi otsima. Et siis lähema 5 nädala jooksul pean kuulama muusikast ainult karmimat kraami, ei mingeid Taukareid, Go Go Dollse ja R.E.M-i. Lähen täielikult üle näpuviskamisele ning kuulan Metallicat ja Metsatöllu. Või sobiks House/Drum&Base muuska aju tagurpidi keeramiseks ja välja lülitamiseks paremini? Edasi. Romantilised komöödiad on filmidena keelatud ja menüüsse tulevad Rambo 1-5, Rocky 1-5, Die Hard 1-3 (sest edasi on need filmid juba ajuvabad), Ristiisa 1-3 jne Testosteroon (mis on verenäitudest jälle murelapseks saanud) paneb läbi katuse ning tuhast tõuseb liblikana lendab ja mesilasena zutsav triatleet…Siis tuleks ilmselt pea ajada kiilakaks ja kasvatada vunts. Viimase asjaga võib mul raskeks minna, kuna karvakasv on mul jätkuvalt 9. klassis.

Comments: 2

  1. Testot tõstab kindlasti ka The Expendables filmisari (1 – 3)! Kiiret vett, tugevat veeremist ja kerget jalga!

  2. Žilett tuleb igal juhul välja otsida 🙂 https://www.youtube.com/watch?v=DZnrE17Jg3I

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Toetajad / supporters

  • Partnerid / partners