Rahujuuli 9, 2018

25. koht pole just selline lõpptulemus, mille järgi ükski sportlane MM-il läheb. Ei ole täielik flopp, aga pole ka midagi erilist. Kui eelmistel kordadel olen peale lõpetamist tundnud, et tahan ja pean ennast Konas uuesti proovile panema, siis seekord seda polnud. Andsin selleaastasesse ettevalmistusse kõik, mida ma suutsin ja sain. Tegin eelmise aastaga võrreldes vajalikud korrektuurid. Seega on mu hinges rahu ja midagi kuskil enam ei kraabi. Tean, et võistlejana ma enam tagasi ei lähe. Võibolla on kellelgi mind kunagi mõnes teises rollis vaja ja saarele naasmist ma ei välista.
Kokkuvõttes tuli 6 aasta jooksul Hawaiilt
13.koht (2011.a.),
14. koht (2016),
16.koht (2013.a.),
19.koht (2014.a.),
25.koht (2017)
ja üks täielik ebaõnnestumine (2012.a.).

Võistlushommik algas minu jaoks hästi. Ujumise start õnnestus pea 100% ja olin peale 400m ujumist meesterivi eesotsas. Ees oli ainult Josh Ambereger, kes süstis paremalt äärest kohe kõigist ette. Kuna nägin, et see vahe on liiga suur, et see kinni ujuda ja, et Josh oli üksi. Edasi ujusin jälle Jan Frodeno jalgades ja hoidsin pingutust kontrolli all. Soolaveega on see asi, et mingil hetkel hakkavad riided ikka hõõruma, olenemata sellest kui palju vaseliini või Body Glide on kehale määritud. See teeb ujumise lõpu alati ebameeldivaks. Vahetusala läks kiirelt ja vigadeta ning rattale sain üsna grupi peas. Aga üsna kohe tunnetasin ära selle, et rattajalg on raske. Vanema sportlasena tean, et isegi kui ei ole hea päev annab keha aeg-ajalt lollitada ning vaikselt rapudades temast ikka rohkem jurtsu kätte saada, kui alguses lootust on. Pundi kiirendused muutusid järjest raskemalt talutavaks ning olulisel hetkel (Hawi tõusu all), kus võrreldes eelmise aastaga olin isegi heal positisoonil, lendasin pundi tagauksest välja nagu sinnani jänest sõitnud reisija. Esialgu ei hakanud kohe meelt heitma ja punnisin Hawi pöördepunktini nii kuidas jäksasin ilma, et jalad üle ühe korra krampi läheks. Olenemata ka minu kõige suurematest püüdlustest siis vahe esimestega suurenes väga suure kiirusega. 130km peal oli see juba 6,5min ja teise pundiga 3,5min. Tundsin vaid seda, et pedaalipöörded on pehmed. Sellist mõnuga vajutamise tunnet ei olnud ega tulnud. Minu ümber siin seal oli ka teisi mehi, kes sõitsid kord ees kord taga, aga mingisugust ühise eesmärgiga töötegemisest ei olnud juttu. Kogu tee Kawaihaist teise vahetusalasse punnisin nii nagu suutsin, hoidsin külma veega kehatemperatuuri kontrolli all ning proovisin midagi süüa. Söömine aga kuidagi üldse ei õnnestunud. Kuna ei tahke kütus ega ka geelid ei tahnud alla minna siis jäin ainult SIS spordijoogi peale. Sellel hetkel lootsin veel, et kuna rattajalga ei olnud siis ehk on jooksujalad all. Jooksu alguses tundus, et jalad olidki enam- vähem, kuid peale 15km läbimist kukkus tempo täiesti ära. Keha ütles, et nüüd on kõik. Kuskilt midagi suurt viga ei olnud. Lihased olid normis, pulss normis, pea selge ja ka enesetunne oli kontrolli all, aga üle teatud pingutuse minnes lülitas keha ennast lihtsalt välja. Jälle paar kilomeetrit täieliku seasörki ja siis sai uuesti proovida. Maratoni teine pool on ikka väga väga pikk kui joosta ei jäksa. Eriti muidugi Queen-K maanteel, kus ei ole mitte ühtegi varjulist kohta. Sai paarist jalutajast ka mööda mindud ja neil oli seis ikka tunduvalt kehvem kui minu oma….Isegi eelmise aasta maailmameister Jan Frodeno kõndis/sörkis sellel korral maratoni 4h-ga, teenides ära nii iga profi, keda mina nägin, austusavalduse, kui ka amatööride imetluse. Tal oleks olnud nii lihtne katkestada ja oma keha hoida, kuid austusest selle võistluse ja kaasvõistlejate vastu ta lõpetas!

Mis edasi?
Kuigi see oli minu viimane Hawaii siis ei olnud see minu viimane võistlus. Ma tunnen, et Hawaiile kvalifitseerumiseks mul enam jõudu ei ole. St teha aastas 3 täispikka ja olla tippvormis kolmandal on liiga palju minu jaoks. Kuid mõne üksiku Ironmani peaksin ma ikka veel suutma maailmatasemel teha. Näis kunas ja kus see toimuma saab!
Kirjutamiseni,
Marko

Fotod: Ingo Kutsche

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Toetajad / supporters

  • Partnerid / partners