Sadulast maha……oktoober 13, 2018

3 nädalat Ironmanist taastumiseks on selgelt liiga lühike aeg. Jalad olid kanged väga pikalt ning liikuma ennast sundida oli raske. Olin aasta alguses ennast Trans Vorarlbergi triatlonile kirja pannud, et teha oma igaaastane visiit Skinfiti peakorterisse. Visiit, mille käigus sai kohtutud omanike ning CEO-ga ning tehtud mägedes ka üks 6h pikkune fotosessioon. Tulemusi saab uurida järgmisest Skinfiti kataloogist. 

Trans Vorarlbergil osalesin ka 3 aastat tagasi. See koosneb 1,2km pikkusest järveujumisest Constance järves, siis 93km pikkusest rattasõidust, mis lõppeb Lechis, ca 1400m kõrgusel merepinnast ja 12km pikkusest maastikujooksust. Ajaliselt annab see välja keskmise 70.3 pikkuse distantsi. Ratas on karm. Pidevalt läheb rohkem üles kui tuleb alla. Tehniline. Ja külm. Kui Austriasse jõudsime siis ootas meid ees 30C palavus. Kuna Eesti kuumalainest oli juba natukene aega möödas siis mugav polnud. Õnneks jahtus ilm paari vihmase ilmaga kiiresti maha nii, et võistluspäeval oli rattaraja keskmine temperatuur 8C ja madalaimas punktis 5C. Eelmine kord sadas lisaks ka vihma aga seekord pääsesid võistlejad kuiva nahaga . Välja arvatud ujumisel muidugi, sest suurt ei higistanud keegi. 

Võistlus iseenesest kulges enam-vähem samamoodi nagu 3 aastat tagasi. Ujumine oli nii lühike, et sellega võistluse käiku mul eriti mõjutada ei õnnestunud. Sain küll eesotsas sõitma, kuid jäin mäest üles sõites kiiresti maha. Ma ei ole looduse poolt loodud mägikitseks. Oma suure singiga suudan tasasel ja nn Otepää maastikul üsna korraliku liikumiskiirust arendada, kuid tõsistes mägedes jään hätta. Kohalikud keppjalad on IN ja madalmaade jämejalad on OUT. Ratta suutsin sõita samakiiresti kui eelmine kord. Kui täpselt vastupidi. Alguse läbisin kiiremini ja teise poole aeglasemalt. Viimane 10km pikkune tõus oli õudusunenägude algallikas. Iga vändapööre oli raske. Vahepeal mõtlesin sügavalt järele, miks ma seal just parasjagu olin ja mitte ksukil mujal. Aga siis tuli viimane laskumine päästma. Jooksma läksin 4. kohal, ees tühi maa ja tagant kedagi väga ohustamas polnud. Nii sai 12km läbitud. Kuigi punnisin siin-seal küll, olid hingetorud 1600m kõrguse tõttu tihti väiksemad kui võilille varred. 

Lõpetades ei olnudki mingisugust erilist tunnet. Lihtsalt olin, võtsin enda soojahoidmiseks kile ümber ja ootasin kuni sõber Urmas ka finishisse jõudis. Ei olnud vabanemist, ülevoolavat rõõmu ega otsatuid pisaraid. Oli lihtsalt kõik. 

Nüüd on siis triatlonidega ühelpool. Antud hetkel ma ei usu, et ma individuaalselt enam ühtegi starti teen. Võistkonnana kindlasti. Üksikalade võistlustel stardin kindlasti, ehk midagi veel sellel sügisel, aga 100% kindel ma selles pole. 

Lähitulevikus hakkan üha rohkem vaatama treeningalase juhendamise poole. Paar nädalat tagasi proovisin jooksutreeningu käigus selgitada ühele oma õpilasele, miks ta võiks kogu oma vaba aja suunata sporti. Milleks panustada, kas kõik või mitte midagi? Raske on selgitada noorele vabale hingele, et pärast tagasivaadates ei kahetseta kunagi seda, mida tehti 100% fokuseerides, vaid seda mida tegemata jääti kui oli võimalus. Lisaks on sport vabatahtlik tegevus. 

Lisaks pani see vestlus mind mõtlema, et miks mina peaksin kogu oma energia nüüd treeneritöösse paigutama. Lihtsam oleks ju midagi muud elatise teenimiseks teha. Mul on küll kogemused, tagaplaanil Jüri (treener, mentor, sõber, tugisammas) ja tänu 21CC Triatloniklubi süsteemile ka võimalus tegeleda noortega ja nende arendamisega (nii sportliku kui üldise). Olen harjunud elama eesmärkidega seega saagu siis siia see esimensena kirjutatud. 10 000h tööd treenerina, kui selle ajaga näen, et minu tegevusest on kasu siis jätkan. Kui ei, siis lõpetan ja hakkan kasvõi hot doge vorpima või nõusid pesema. 

Sportlasena on sellega minu kirjutamised blogisse kirjutatud. Treeneri/mentori/juhendajana läheb veel aega, kui tekib mõtteid, mida võiks avaldada. Lõpetuseks proovin õige pea nähtavaks teha kõik oma blogipostitused (ka eelmiselt veebilehelt). Kellel igav saab siis lugeda.

Kohtumiseni!

Marko

Kummardus toetajatele!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Toetajad / supporters

  • Partnerid / partners